Nokian zLine

ACE 2018

AutoBild 2017Ocena końcowa
Zachowanie na suchej powierzchni: 92 %
Zachowanie na mokrej powierzchni: 91 %
Informacja zwrotna: 89 %
Jazda na granicy przyczepności: 88 %
Zużycie: 74 %
Hałas: 86 %
Kupiłbym znowu: 80 %

Recenzje opon Nokian zLine wystawiło 81 użytkowników, przyznając jej ogólną ocenę 86 %. Opona ta jest najczęściej testowana w rozmiarach 225 45 R17, 225 40 R18, 235 35 R19.

Gdzie kupić?

Porównanie cen opon w rozmiarze: wybrać rozmiar

Nokian zLine Porównaj oferty

Nokian zLine – opony opinie

Oponę Nokian zLine oceniało w sumie 81 użytkowników, z czego 1 wypełniło także recenzję opisową.

Recenzja wydaje Ci się podejrzana? Kliknij, sprawdzimy ją.

29. 2. 2024 | | Volvo XC60 | 235 60 R18 | przejechano: 35 000 km | sposób jazdy: normalny

Opona bardzo głośna, głośniejsza przy niskich temperaturach i prędkościach od moich zimówek, ale co najgorsze opona zaczęła po dwóch latach od kupna się rozpadać, kruszyć.

Ocena końcowa: 47 %

Zachowanie na suchej powierzchni: 80 %, Zachowanie na mokrej powierzchni: 80 %, Informacja zwrotna: 60 %, Jazda na granicy przyczepności: 80 %, Zużycie: 10 %, Hałas: 10 %, Kupiłbym znowu: 10 %.


Czy masz doświadczenie z tą oponą?

Napisz recenzję

Parametry

Typ oponyosobowe
Sezonletnie
ProducentNokian

Szczegóły dot. opony Nokian zLine

Oponę Nokian zLine użytkownicy najczęściej zakładają na pojazdy BMW 3, Honda Civic, Honda Accord.

Jeśli jesteś właścicielem strony o tematyce motoryzacyjnej lub jesteś dostawcą opon, możesz na swojej stronie umieścić nasz banner z oceną opony Nokian zLine:

Test pneumatik Nokian zLine

Opona z serii Nokian zLine należy do najlepszych opon letnich, które marka Nokian ma w swojej ofercie. Odpowiednia jest dla droższych samochodów najlepszej klasy, przy których kierowcy docenią dobre właściwości jezdne i optymalną efektywność ruchu/jazdy. Tym letnim oponom możesz zdecydowanie zaufać.

Nokian zLine – Cool PerformerStabilna, precyzyjna i cicha.Utrzymuje swoje właściwości trakcyjne nawet przy bardzo dużych prędkościach.Doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni.Opona Nokian zLine jest profesjonalnym produktem, stworzonym do jazdy w trudnych warunkach, dzięki nowej generacji mieszance bieżnikowej, nanotechnologicznej strukturze i specjalnej rzeźbie bieżnika przeznaczonej do szybkiej jazdy. Opona reaguje natychmiast na ruchy kierownicy, co decyduje o bezpieczeństwie.Nowa, inteligentna mieszanka bieżnikowa Nokian UHP Silica: mniejsze nagrzewanie i lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni.Nowa, inteligentna mieszanka użyta w warstwie bieżnika Nokian UHP Silica została stworzona specjalnie dla Nokian zLine z myślą o dużych obciążeniach powstających podczas jazdy z wysoką prędkością. Nowa mieszanka bieżnikowa klasy UHP została udoskonalona, aby zminimalizować nagrzewanie się opony, zapewnić jej jak największą żywotność oraz wysoką wytrzymałość konstrukcyjną. Zastosowana mieszanka gumowa funkcjonuje idealnie w szerokim zakresie temperatur, poprawiając przyczepność i zapewniając kierowcy większe bezpieczeństwo. Kierowca ma zapewnione optymalne czucie drogi i unika tym samym nieprzewidzianych sytuacji w każdych warunkach.Rzeźba bieżnika zapewnia optymalne prowadzenieNowoczesna, innowacyjna rzeźba bieżnika wysokowydajnej opony Nokian zLine przyczynia się w do precyzji prowadzenia. Podobnie jak w innych oponach letnich firmy Nokian zaprojektowanych do szybkiej jazdy, bieżnik ma asymetryczny profil. Sztywna powierzchnia wewnętrznego i zewnętrznego barku opony łączy się z blokami umocnionymi przez żebra wzdłużne. Szerokie, masywne żebra usztywniają oponę i zmniejszają ruch bloków profilowych przy kontakcie z powierzchnią drogi.Żebra wzdłużne przy wewnętrznym barku opony zaopatrzone są w głębokie, stabilizujące prowadzenie, poprzeczne rowki. Jednocześnie, innowacyjne rowki wodne (Hydro Grooves) zapobiegają aquaplaningowi, zatrzymując wodę znajdującą się między oponą a powierzchnią szosy, i odprowadzając ją do rowków wzdłużnych. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu.W celu zapobiegania aquaplaningowi w rowkach poprzecznych zewnętrznego ramienia opony zostały dodatkowo wyżłobione oddzielne rowki retencyjne (Swoop Grooves).Wyższy komfort jazdy i dłuższa żywotnośćOkrągłe otwory w ściankach poprzecznych rowków, przypominające profil piłki golfowej, zapewniają dodatkowy komfort jazdy. Rozwiązanie określane jako wzór cichych rowków zmniejsza hałas we wnętrzu samochodu oraz hałas toczącej się opony.Zamknąć

Wpisz rozmiar opon

Najczęściej 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R