Test opon letnich 255/35 R19
Rankingi, recenzje i opinie dla opon w rozmiarze 255/35 R19. Przy wyborze opon zawsze bierz pod uwagę rozmiar, który podany jest w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli wybierzesz opony w nieprawidłowym rozmiarze, w najlepszym przypadku będziesz mieć problemy na stacji kontroli pojazdów, a w najgorszym przypadku zamontowanie opon nie będzie możliwe, ew. zły rozmiar będzie miał negatywny wpływ na właściwości jezdne. Rankingi opon w rozmiarze 255/35 R19 pochodzą od naszych użytkowników, którzy chcieli podzielić się swoimi doświadczeniami. Dziękujemy za każdą recenzję.
Recenzja słowna opon letnich w rozmiarze 255/35 R19
Nexen N Fera Sport
17. 1. 20252025-01-17 | Kinga | Nexen N Fera Sport | Audi A4 | przejechano: 10 000 km | sposób jazdy: normalny
„Opony po przejechaniu 10 tys. km pękły od środka na długości, niektóre nawet 30 cm. Opony jeździły na Audi Quattro, nigdy nie woziły nic ciężkiego. Bieżnik opon od początku był słaby i ścierał się w oczach. Podobny przypadek miałam na oponach zimowych założonych na Renault Kangoo. Każda reklamacja jest odrzucana, brak kontaktu z producentem. Bardzo mocno nie polecam.“
Opony po przejechaniu 10 tys. km pękły od środka na długości, niektóre nawet 30 cm. Opony jeździły na Audi Quattro, nigdy nie woziły nic ciężkiego. Bieżnik opon od początku był słaby i ścierał się w oczach. Podobny przypadek miałam na oponach zimowych założonych na Renault Kangoo. Każda reklamacja jest odrzucana, brak kontaktu z producentem. Bardzo mocno nie polecam. Test opon letnichOcena końcowa: 40 %
Zachowanie na suchej powierzchni: 60 %, Zachowanie na mokrej powierzchni: 30 %, Informacja zwrotna: 80 %, Jazda na granicy przyczepności: 70 %, Zużycie: 10 %, Hałas: 20 %, Kupiłbym znowu: 10 %.

14. 10. 20242024-10-14 | Daniel | Tracmax X Privilo TX3 | Audi A6 | przejechano: 27 000 km | sposób jazdy: normalny
„Biorąc pod uwagę bardzo ważny parametr, jakim jest nośność opony. Która w moim przypadku wynosiła 710kg. Opony po 4 latach użytkowania i około 27 000 kilometrów, przy końcowej głębokośći wynoszącej 3mm, 3 z 4 opon się rozwarstwiło. Podczas jazdy na autostradzie, przy prędkości 120kmh na jednej oponie powstał ogromny na około 30cm długości wzdłuż flanki od wewnętrznej strony koła guz. Zaczęło trząść całym samochodem. Na szczęście, nie wystrzeliła. Po zdjęciu wszystkich kół, okazało się, że oprócz tej jednej jeszcze 2 opony mają po kilka małych guzów od wewnętrznej strony. Ciśnienie w oponach często korygowane do odpowiednich wartości. Można było również zaobserwować od samej nowości opon, że się podczas dłuższego niż 3 dni postoju odgniatają. Objawiało się to trzęsieniem pojazdu przez pierwsze 5 kilometrów. Gdy bieżnik opony zszedł poniżej 5mm, stała się bardzo nie przyczepna na mokrej nawierzchni. Opony niestety nie przetrwały normalnego użytkowania i mogły doprowadzić do tragedii. Po takiej szkole życia, przesiadam się na opony marek premium. Audi a6 c6 avant 2.7tdi 180ps.“
Biorąc pod uwagę bardzo ważny parametr, jakim jest nośność opony. Która w moim przypadku wynosiła 710kg. Opony po 4 latach użytkowania i około 27 000 kilometrów, przy końcowej głębokośći wynoszącej 3mm, 3 z 4 opon się rozwarstwiło. Podczas jazdy na autostradzie, przy prędkości 120kmh na jednej oponie powstał ogromny na około 30cm długości wzdłuż flanki od wewnętrznej strony koła guz. Zaczęło trząść całym samochodem. Na szczęście, nie wystrzeliła. Po zdjęciu wszystkich kół, okazało się, że oprócz tej jednej jeszcze 2 opony mają po kilka małych guzów od wewnętrznej strony. Ciśnienie w oponach często korygowane do odpowiednich wartości. Można było również zaobserwować od samej nowości opon, że się podczas dłuższego niż 3 dni postoju odgniatają. Objawiało się to trzęsieniem pojazdu przez pierwsze 5 kilometrów. Gdy bieżnik opony zszedł poniżej 5mm, stała się bardzo nie przyczepna na mokrej nawierzchni. Opony niestety nie przetrwały normalnego użytkowania i mogły doprowadzić do tragedii. Po takiej szkole życia, przesiadam się na opony marek premium. Audi a6 c6 avant 2.7tdi 180ps. Test opon letnichOcena końcowa: 46 %
Zachowanie na suchej powierzchni: 60 %, Zachowanie na mokrej powierzchni: 30 %, Informacja zwrotna: 50 %, Jazda na granicy przyczepności: 60 %, Zużycie: 40 %, Hałas: 70 %, Kupiłbym znowu: 10 %.

1. 2. 20232023-02-01 | Weber Max | Michelin Pilot Sport 5 | Kia Stinger | przejechano: 2 000 km | sposób jazdy: sportowy
„Wymieniłem tylne opony Pilot Sport 4 w mojej Kia Stinger GT-Line, ponieważ były prawie łyse, ale zachowałem przednie opony Pilot Sport 4 i założyłem tylko nowe opony Pilot Sport 5 na tył. Te opony Pilot Sport 5 trzymają się mocno nawet na mokrej nawierzchni! W zeszłym tygodniu mocno padało i pomimo ostrej jazdy i wciskania pedału gazu z niemal martwego punktu na mokrej nawierzchni, opony nie obracały się. Po prostu trzymają się i jadą! A konstrukcja ściany bocznej wygląda świetnie!“
Wymieniłem tylne opony Pilot Sport 4 w mojej Kia Stinger GT-Line, ponieważ były prawie łyse, ale zachowałem przednie opony Pilot Sport 4 i założyłem tylko nowe opony Pilot Sport 5 na tył. Te opony Pilot Sport 5 trzymają się mocno nawet na mokrej nawierzchni! W zeszłym tygodniu mocno padało i pomimo ostrej jazdy i wciskania pedału gazu z niemal martwego punktu na mokrej nawierzchni, opony nie obracały się. Po prostu trzymają się i jadą! A konstrukcja ściany bocznej wygląda świetnie! Test opon letnichOcena końcowa: 100 %
Zachowanie na suchej powierzchni: 100 %, Zachowanie na mokrej powierzchni: 100 %, Informacja zwrotna: 100 %, Jazda na granicy przyczepności: 100 %, Hałas: 100 %, Kupiłbym znowu: 100 %.

22. 1. 20212021-01-22 | Jednacz Grzegorz | Firemax FM601 | Audi A6 | przejechano: 2 000 km | sposób jazdy: normalny
„Witam.nie polecam tych opon wytrzymaly tylko 6 miesiecy zlozylem reklamacje to nie uznali paranoja po takim czsie i tylko przejechaly 1500km “
Witam.nie polecam tych opon wytrzymaly tylko 6 miesiecy zlozylem reklamacje to nie uznali paranoja po takim czsie i tylko przejechaly 1500km Test opon letnichOcena końcowa: 50 %
Zachowanie na suchej powierzchni: 50 %, Zachowanie na mokrej powierzchni: 50 %, Informacja zwrotna: 50 %, Jazda na granicy przyczepności: 50 %, Hałas: 50 %,